reede, 2. oktoober 2020

Kohvitanta

 TÄIENDATUD:

Armsakesed, tänu teilt saadud info abil koostatud ettekandele ja "slaidišõule" leidis Mees meie enda väikesest Coopi poest Jacobsi kofeiinivaba kohvi, ja võib-olla on sortiment laiemgi, lihtsalt see oli viimane pilt, mida ma talle näitasin vähem kui kolmveerand tundi tagasi, tema uksest väljumise eel veel esikus :) Põhiliselt soovitasin uurima minna siniseid, eriti helesiniseid väikesi kohvipakke ja kui selliseid pole, otsida helesinist triipu, mille peal on 'decaf' või 'decaffeinato' vms.

Suur aitäh teile kõigile! :)

💓🙏💓


-----

Aastaid tagasi püüdsin ikka ja jälle kohvitamist maha jätta. Ma pole enam päris kindel, kas ma tundsin, et see kurnab mu keha või mulle tollal lihtsalt ei meeldinud teadmine, et mingi aine või selle puudumine võib mu meeleolu mõjutada. Tahaks ikka autonoomsem olla :D

Nüüdseks aga on selge, et minu kohviisu käib kõvasti üle mu kohvitaluvusest. Mõnikord olen pidanud pool Xanaxit võtma ainult selle pärast, et kaanisin 2 suurt kruusi kohvi järjest. Xanax või rahustid on minu meelest veelgi rohkem sõltuvust tekitavad kui kofeiin, nii et ... bad bad bad idea! Kuid mida ma teha saan, kui ma ka pingutades üle nelja sekundi mitte millelegi keskenduda ei suuda ja värisen üle kere? Ja noh ... lahja kohv on küll lahendus sõltuvuse vähendamiseks, kuid see maitseb jõle halvasti. Ma ikka mõtlen, et olen pigem ilma. (Kuid muudan kogu aeg meelt.)

Aga siis tuli mulle meelde, et tehakse ka kofeiinivaba kohvi.

Meie peres käib poes Mees, nii et ma palusin tal kohviriiulid üle vaadata. Ta ei leidnud, ja pärast seda olen ma ise kaks korda neid riiuleid läbi kammimas käinud, aga meil Mehega on sama probleem: pea ei taha haarata nii kirjut pilti ja nii paljusid kirjakesi. Kuid on üpris võimalik, et meie väikesevõitu poes pole kofeiinivaba kohvi.

Ja muidugi tuleb appi internet!

Leidsingi kofeiinivaba kohvi, ainult, et ... see maksab neli korda rohkem kui tavaline! :D

250 grammi maksab 9 eurot! :D

Tegelikult on hind mõistetav: nendest ubadest tuleb kofeiin välja saada, tööd on nendega palju rohkem. Ime, et keegi üldse kunagi selle peale tuli, et hakata otsima võimalusi kofeiin kohviubadest välja nõiduda.

Olen märganud, et kui ma kell 6 tõusen ja oma hommikusi asju teen oma toas, siis kell 7.30 mõtlen ma juba kohvivannist, nii et olen proovinud nüüd kell 5 tõusta ainult selleks, et enne meditatsiooni ja joogat tass kohvi juua, et kohviisu pööraseks ei kasvaks. Paar päeva sain hakkama, aga siis hakkasin suurest ärevusest juba kell 2-3 ärkama ja kogu päevaplaan läks aia taha. Vahel püüan kella 6-8 vahele kolme tunni asjad mahutada, kuid mulle ei meeldi end tagant kiirustada... Praegu mul ongi veel kolmapäevane päevaplaan ja päevik täitmata, mõtlesin selle täita "järgmisel päeval", aga järgmine öö on viimasel ajal olnud samasugune :D - pean midagi paremat välja mõtlema!

Öösiti üleval olles võtan ma arvuti kaissu ja vaatan mingit lobasarja, lootes, et igavus paneb mu magama ... Eile ja täna öösel vaatasin Bachelorette'i. See on nii mõttetu sari, et terve päeva munen maha, panen selle taustaks mängima, sest ma tahan, et see läbi saaks ja mulle ei meeldi asju pooleli jätta 😭
Alustassi asemel on nüüdsest salvrätt 😭


Esmaspäev ja teisipäev lõpetatud kujul:Lähedalt ka natuke ... :)

Kusjuures ... praegu tuli mulle meelde, et viljakohv on ka olemas! Lapsena jõin seda haiglas ja vanaema juures ohtra piimaga kogu aeg. Eks ma hakkan selle järgi ringi vaatama, kuigi ei kujuta ette, kas ma esimesest lonksust kaugemale jõuan - maitse pole üldse meeles, äkki on väga jube!?! :D

7 kommentaari:

Nell ütles ...

Ma küll kohvi ei joo aga mu must tee on kangem kui nii mõnegi kohvijooja kohv. Ja kui reede pärastlõunal tööl pea kumisema hakkab siis külm koola päästab päeva.
Mu lasteaialaps küsis millalgi viljakohvi, neile lasteaias olla pakutud ja talle maitses. Vaatasin, et Rimis oli täitsa müügil ja hind selline, et kannatab proovimiseks võtta küll.

Merili Merili ütles ...

Proovi Seve viljakohvi.Seda on siguriga ja isegi kibuvitsaga, kuigi maitsest suurt aru ei saa. Ma joon juba mitu aastat vahukoorega.

karikate emand ütles ...

Aitäh soovituste ja julgustuse eest! :)
Pärast postituse üles panemist hakkasin mõtlema, et äkki see oli midagi ainult Nõukogude Liidu ajast!
Hoian poes silmad lahti ja otsin nime Seve! :)

Miumiu ütles ...

Inspireerituna sellest postitusest arvasin, et ka mulle on vaja kofeiinivaba kohvi. Ostsin 2 erinevat: Selverist Jacobs Krönung €3.99, Kohvisemust Café Liégeois "Discret Deca" €3,43. Mõlemad olid 250 g, Kohvisemus oli parajasti käimas mingi kampaania ja selle kohv maitses mulle paremini, kõlbas isegi ilma piimata.

karikate emand ütles ...

Whoaaa! Nii head uudised!!! Olen nõus maksma 3-4 eurot 250g kofeiinivaba kohvi eest! Yay! :) Aitäh info eest! :) <3

Miumiu ütles ...

Täna nägin Rimis nende kofeiinivaba omamärgitoodet €2.75 ja Prismas oli Jacobs Krönung €3.19. Seve viljakohv siguriga oli täitsa hea, kuigi kohviks on seda veider nimetada.

karikate emand ütles ...

Ma otsin juba pilte välja - nii on poes lihtsam :)
Aga ärge kiiret update'i oodake - ma käin kodust väljas umbes kolm korda kahe kuu jooksul :D