pühapäev, 8. jaanuar 2012

Elu näitas okkaid

Kombekohaselt võtsime meiegi jõulukaunistused kolmekuningapäeval maha... kuigi... võibolla ma kougin need elektriküünlad jälle välja tagasi ja hakkan neid öölambina kasutama :) - need olid nii kenad ja meeleolukad.

Kuusk pillas paljaksröövimise käigus kõvasti okkaid...Väike Tüdruk oli okkasajust elevil ja kaapis neist toreda rohelise saarekese; mäletan, et ka mina olin lapsena vaimustuses okkahunnikust, mis kuusest põrandale maha jäi ning üritasin mingit osa nukunõudesse peita - veel suvel sai nendega suppi mängida :)Saareke aga kadus, kui Mees kuuse välja lohistas, sest okkaid sai kõikjale nõnna pailu...

Elutoa-esiku-nurk:Kuuse ase:Ehtsa kuuse tuppatoomine on ikka kahtlane luksus :)
Kühvli, harja ja tolmu-ime abiga on see kõik küll täiesti koristatav, aga... kuidagi kahju hakkab.
Parem vast ikka võtta kõrge ja lopsakas kunst-kuusk - jääb kõigile elu-vaim sisse.

Elust rääkides - üks Väikese Tüdruku poolt kruusi pandud oksakestest hakkas helerohelisi võrseid ajama...... tema jätsime me tuppa alles.


Aga kassikesega sai küll palju nalja. Nimelt oli ta meie kuusest vägagi lummatud ja kükitas igal võimalusel kuuse varjus. Ja võngutas saba, sest seda ta teeb meil igas tujus olles, kui ta just sügavalt ei maga. Ja eks ta võngutas endale niimoodi okkaid karvade vahele, nii et kui ta ükskord kuuse alt ära tuli ja kusagil mujal pai sai, siis pudenes iga paiga tal paar kasukas peidus olnud okast seljast :D
Minu ukse taga on üks nurgake, kus Tiiger istuda tavatseb. Kogu jõuluaja oli seal ka okka-hunnik :p

...

Aga need pildid on kõik kolmekuningapäevast - täna on olnud täiesti päikeseline päev.
Väike Tüdruk on suurema osa ajast mul süles istunud.
Vahepeal istusime ka vannitoas (mina põrandal, tema vannis) ja sõime kreekereid: mustade oliivide & oregaanoga ning tomati ja basiilikuga, nämma!
Nii et me oleme ära leppinud. Ma arvasin, et ta ei annagi mulle andeks, et ma ta maha jätsin ja tööle läksin ja sellest see kopsupõletik ja Kõik Mumuu.
Aga me vist ikka armastame jälle üksteist, kaksteist... :)Viimane pilt izismile'st

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Nojah, nüüd on muidugi ilmselgelt hilja, aga nende okaste koha pealt - meil pandi voodilina kenasti kuuse alla ja ümber väljaviimisel, nii et okkad piirdusid elutoaga :) Selle aasta jõuludel siis tead.
Ps! Vahva, et uuel tööl oled, peaks enda ka Sinu kohvikusse sättima :D